Şoseaua Odăi, Nr. 341-345, Bucuresti
Luni-Vineri: 08:30 - 17:00

img_divider

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate cu profil agricol sau horticol – conditie obligatorie
  • Buna cunoastere a fermierilor si distribuitorilor nationali/regionali
  • Experienta anterioara in vanzari, marketing de produs sau ca expert tehnic in agricultura
  • Abilitati de comunicare si negociere
  • Integritate si principii solide de etica profesionala
  • Permis de conducere categoria B
  • Disponibilitate calatorii in teritoriu in proportie de 90 % din timpul de lucru

Din aceasta pozitie veti fi implicat in:

  • Promovarea si pozitionarea portofoliului de produse ale companiei in regiunea alocata catre beneficiarii finali (producatori agricoli)
  • Dezvoltarea afacerilor in teritoriu cu produsele companiei, vanzand prin distribuitorii nationali, regionali sau fermieri Key Accounts
  • Planificarea si efectuarea vizitelor periodice la fermierii semnificativi din zona pentru promovarea solutiilor tehnice si a produselor
  • Negocierea si semnarea contractelor cu clientii alocati regiunii, respectand atat conditiile comerciale cat si limitele de autoritate si competenta
  • Urmarirea bunei derulari a contractelor agreate cu distribuitorii: termene de livrare, specificatii tehnice si de calitate, recuperare creante
  • Organizarea actiunilor de promovare a produselor (prezentari, direct mailing, targuri, seminarii, simpozioane, campanii promotionale, demo-trials etc)
  • Aplicarea strategiilor de promovare (testari in camp) si de marketing pe zona alocata pentru dezvoltarea businessului

Beneficii oferite:

  • Oportunitatea desfasurarii activitatii intr-o firma lider incontestabil de piata pe segmentul de interes, cu spirit antreprenorial, ce are ca filozofie dezvoltarea profesionala in mod constant
  • Training specializat in domeniul agribusiness in zona tehnologiilor de varf
  • Suport in promovarea intensa de marketing cu scopul de a creste si motiva distribuitorii existenti/noi
  • Toate instrumentele de lucru necesare: masina, telefon mobil, laptop, tableta
  • O politica salariala si de bonusare competitiva si motivanta

Puteti trimite CV-ul la adresa hr@aectra.ro

Candidatul ideal are:​

  • Studii superioare finalizate cu profil agricol sau horticol – conditie obligatorie\

  • Negocierea si semnarea contractele cu clientii alocati regiunii, respectand atat conditiile comerciale cat si limitele de autoritate si competenta

Ce oferim?
• Oportunitatea dezvoltarii in compania lider din domeniu, raspunzator de produse inovatoare cu impact major in segmentul tehnologic cu cresterea cea mai dinamica din Agribusiness
• Un mediu deschis si dinamic, plin de provocari, in interactiune cu o echipa de experti atat pe plan local cat si international, o adevarata scoala de business
• Oportunitatea de a participa la formarea si dezvoltarea pietei precum si la obtinerea de rezultate remarcabile impreuna cu clientii nostri, cu un impact major in sectorul de activitate

Pentru noi, candidatul ideal:

  • Cunoaste ERP Scala (reprezinta un avantaj)
  • Cunostinte avansate de IT (operare Windows, suita Microsoft Office, baze de date).
  • Experienta anterioara intr-o pozitie similara constituie un avantaj

Descrierea jobului

Acorda suport fortei de vanzari, prin gestionarea stocurilor, tinerea evidentei si urmarirea contractelor de vanzari pentru toti clientii si distribuitorii, livrarea marfurilor conform contractelor aprobate de catre Conducerea Companiei, precum si urmarirea situatiei incasarilor in concordanta cu obiectivele stabilite.

  • Asigura o evidenta corecta si permanent actualizata a produselor comandate pe categorii de produs/client/furnizor
  • Participa la stabilirea necesarului de produse de aprovizionat, esalonat pe zile/saptamani/luni
  • Asigura de aprovizionarea cu marfa de la furnizor in baza forecastului si a comenzilor aprobate de Management, conform contractelor agreate
  • Inregistreaza in programul de gestiune intrarile/iesirile de marfa
  • Emite facturile si avizele de transport marfa
  • Organizeaza si supravegheaza livrarea produselor in timp util si in bune conditii la clientii ale caror contracte au fost aprobate
  • Urmareste respectarea conditiilor de livrare impuse de companie (limite de credit, existenta garantiilor
  • Asigura gasirea optiunilor de transport,livrari (angajare terti). Negociaza contractele cu furnizorii de servicii de transport

Ne puteti trimite CV-ul dumneavoastra la hr@aectra.ro

img_divider

Nume
Prenume
Adresa de email
Telefon
Incarca CV * Fisiere acceptate: .doc, .docx, .pdf

Departament:
Mesaj

Detalii AICI