fbpx
Şoseaua Odăi, Nr. 341-345, Bucuresti
Luni-Vineri: 08:30 - 17:00

img_divider

Candidatul ideal

– Studii superioare finalizate cu profil agricol sau horticol  (condiție obligatorie)
– Buna cunoaștere a fermierilor și distribuitorilor naționali, regionali și locali

Descrierea jobului

Vеți fi implicat în:
– Promovаrеa și poziționаrea portofoliului dе produsе alе compаniei în regiunea аlocată;
– Planificаreа și efеctuаrеa vizitelor periodice la fermierii din zonă, pentru promovarea soluțiilor tehnice și a produselor;
– Negocierea și semnarea contractelor cu clienții alocați regiunii;
– Urmărirea bunei derulări a contractelor agreate cu distribuitorii: termene de livrare, specificații tehnice și de calitate, precum și recuperarea de creanțe;
– Organizarea acțiunilor de promovare a produselor (prezentări, webinarii, târguri, seminarii, simpozioane, campanii promoționale sau loturi demonstrative);
– Aplicarea strategiilor de promovare pentru dezvoltarea businessului pe zona alocată.

Beneficii oferite de noi:
– Training specializat în domeniul agribusiness-ului (specific tehnologiilor de nutriție);
– O politică salarială și de bonusare competitivă și motivantă;
– Asigurarea tutoror instrumentelor de lucru necesare (autoturism de serviciu, laptop, tabletă, telefon);
– Acces permanent la cursuri de dezvoltare personală și profesională.

Puteți trimite CV-ul dumneavoastră la adresa hr@aectra.ro

Funcția dumneavoastră, parte a Departamentului Tehnic, este esențială pentru poziționarea și promovarea portofoliului nostru de produse.
Aectra deține un portofoliu de produse inovatoare cu valoare adaugată, rolul dumneavoastră fiind menținerea unui contact permanent atât intern (cu echipa de marketing și vânzări), cât și extern, cu furnizorii și clienții. Orientat spre rezultate și noi provocări veți contribui la lansarea de noi produse și iniția proiecte de îmbunătățire a celor deja existente.

Candidatul ideal:​

  • Studii superioare de profil – specializare în horticultură;
  • Un puternic background profesional în agribusiness;
  • Pasiune și cunostințe solide despre tehnologiile agricole la culturile alocate, expertiza în nutriția plantelor fiind un avantaj;
  • O bună înțelegere a proceselor de poziționare, dezvoltare și promovare a produselor;
  • Un spirit inovator și interes pentru cercetarea și documentarea de noi soluții și aplicații;

  • Cercetarea și consolidarea informațiilor tehnologice și de diferențiere, prin analizarea experientelor din alte țări cu cea a clienților din România și cu cercetarea proprie a Aectra;
  • Stabilerea și implementarea strategiei interne de testare în câmp a produselor și urmărirea rezultatelor;
  • Colectarea și procesarea sistematică a informatiilor din piață referitoare la clienți, concurență si tendintelor;
  • Identificarea și cunoașterea necesităților clienților în segmentele vizate;
  • Stabilirea strategiei de diferențiere a produselor alături cu departamentul de Marketing și poziționarea tehnologică și comercială per segmente de clienți și cultură;
  • Stabilirea și implementarea activităților de comunicare și promovare a produselor, împreună cu departamentul de Marketing;
  • Participarea la stabilirea și urmărirea obiectivelor de vânzări și a politicilor comerciale
  • Oferirea de suport echipei de vânzări în înțelegerea beneficiilor produselor precum și a domeniilor și mecanismelor de utilizare sau aplicare a acestora.

img_divider

Nume
Prenume
Adresa de email
Telefon
Incarca CV * Fisiere acceptate: .doc, .docx, .pdf

Departament:
Mesaj

Detalii AICI